play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Guinness

13 mijë milje not,përtej Detit të Galilesë! 71-vjeçarja hyn në Guiness

today12/05/2022

Background
share close

Një grua 71-vjeçare nga Maine, me tituj të shumtë të rekordeve botërore Guinness, i
shtoi një arritje të re emrit të saj, duke u bërë gruaja më e vjetër që ka notuar përgjatë
Detit të Galilesë.

Pat Gallant-Charette - Fathers After 50

Pat Gallant-Charette, 71 vjeç, një infermiere në pension nga
Westbrook, u zhyt në ujë në Izrael dhe notoi 13 milje përtej Detit të Galilesë me një
kohë prej 8 orë e 22 minuta. Gallant-Charette tani besohet të jetë gruaja më e vjetër që
ka notuar ndonjëherë gjatësinë e Detit të Galilesë.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Guinness

Ngjiti “Everest”-in për herë të 10-të,Lhakpa Sherpa hyn në Guiness

Në moshën 48-vjeçare,nepalezja  Lhakpa Sherpa, është ngjitur në malin Everest për herë të 10-të,në lartësinë  8,848.86 m. Arritja e saj, e raportuar nga vëllai i saj dhe e konfirmuar edhe nga një zyrtar nepalez, e bën atë gruan e parë që e arrin një gjë të tillë. Për herë të fundit ajo bëri ngjitjen në vitin 2018. “Ndjeva sikur e kisha arritur ëndrrën time, kur arrita majën e Everestit për […]

today12/05/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%