play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Guinness

127 qen në Guiness,pasi panë një film njëkohësisht!

today13/09/2022

Background
share close

Filmi “101 Dalmatët” i cili u shfaq në natyrë në një qytet në Angli, theu rekord botëror duke  mbledhur 127 qen për ta parë filmin.

Rachel Marie 23-vjeçare, e cila drejton një konvikt për qen  organizoi ngjarjen, në Qendrën e Leisure Perdiswell në Worcester.

Marie kishte shpresuar të mblidhte 200 qen për të parë filmin, por ishte ende e suksesshme në thyerjen e rekordit kur 127 qentë u shfaqën me pronarët e tyre.

Rekordi i mëparshëm ishte vendosur në vitin 2019 ku ishin mbledhur 120 qen në shfaqjen “The Secret Life of Pets 2” në Brazil.

Ngjarja mblodhi 634 $ për bamirësinë “Amicii Dog Rescue”.

Animal lovers break world record when over 100 dogs gather to watch 101  Dalmatians at outdoor cinema - Nottinghamshire Live

One Hundred and One Dalmatians | American animated film [1961] | Britannica

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Club Goes To Hollywood

Kinemaja humbi gjeniun e saj francez! Shuhet regjisori Jean Luc Godard!

Regjisori zvicerano-francez, Jean-Luc Godard,  ka vdekur në moshën 91-vjeçare. Ai ishte nje  figurë e rëndësishme në valën e re të kinematografisë franceze, njëherësh stili i krijimit të filmave që revolucionarizoi kinemanë në fund të viteve ‘50 dhe ’60, Lajmin e bëri të ditur gazeta franceze “Libération”. I njohur më së miri për stilin e xhirimit ikonoklasik, në dukje të improvizuar, si dhe radikalizmin e pandërprerë, Godard la gjurmë në botën […]

today13/09/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%