play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Month: October 2022

210 Results / Page 1 of 24

Background

Aktualitet

Balluku: Faturimi i energjisë nis pas javës së parë të muajit nëntor

Zëvendës kryeministrja, njëherësh ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku deklaroi se faturimi i energjisë për konsumatorët që harxhojnë mbi 800kwh në muaj, do të aplikohet pas jaavës së parë të muajit nëntor. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Balluku u shpreh se situata e deritashme hidrike nuk është e mirë.     Ajo theksoi se ka pritshmëri për prurje më të mira në vazhdim dhe se konsumi është ulur, […]

today31/10/2022

Teknologji

Çfarë po ndodh me Instagramin?

Por çfarë po ndodh? Hipoteza më e besueshme është se Instagram po bën një lloj pastrimi të përgjithshëm për të eliminuar të gjitha llogaritë e rreme, por gjithashtu po pezullon profilet që janë reale. Një aspekt të cilit duhet t’i kushtohet vëmendje e veçantë ka të bëjë me përpjekjet për të rikuperuar profilin. Përpjekja shumë herë për të rikuperuar foto, video dhe histori mund të ketë efektin e kundërt, që […]

today31/10/2022

Bota

Dubai prezanton hotelin e ri “Jenga”, një mrekulli e arkitekturës

Është konsideruar një revolucion i vërtetë në botën e resorteve dhe hotelerisë. “Atlantis The Royal” ka tërhequr vëmendjen e gjithë botës, ndërsa do të hapet ditën e sotme në Dubai. Resorti është ndërtuar me një stil të veçantë arkitekturor, që i ngjan lojës së famshme Jenga dhe ka 6 kulla. Në total, hoteli ka 795 dhoma, secila me pishinë personale dhe çmimet fillojnë nga 850$ nata. Në majën e resortit […]

today31/10/2022

Teknologji

Televizori sa një pullë poste, risia me e fundit e teknologjisë

Në një kohë kur pajisjet tona kanë ekranë gjithmonë e më të mëdhenj, një kompani amerikane ka vendosur që të “notojë kundër rrymës” dhe të prodhojë televizorin më të vogël në botë. “TinyCircuits” ka prezantuar dy prototipë të serisë së televizorëve të rinj të saj, njëri prej të cilëve, TinyTV Mini, ka një ekran vetëm 15 milimetra, praktikisht sa një pullë poste. Ai më i madhi, TinyTV 2, ka një […]

today31/10/2022

Interesante

Halloween/ Cila është historia e vërtetë e festës më të frikshme

Historia e Halloween është shumë e vjetër. Ata që e festojnë mund të kenë filluar rreth 100 vitet e fundit, por tradita e saj është pothuajse e lashtë. Ajo i ka rrënjët tek Keltët dhe festimi vjetor i Samhain. Njerëzit ndezën pishtarë dhe u maskuan për të trembur dhe mashtruar fantazmat, të cilat besohej se ishin shfaqur një ditë më parë. Ata e bënë këtë më 1 nëntor, kështu që fantazmat supozohet se […]

today31/10/2022

Bota

Rritet kungulli më i madh në SHBA, peshon plot 1200 kg

Kungulli 1200 kg i një kopshtari nga Minesota, më i madhi në historinë e SHBA-së, po gdhendet në fanarin më të madh në botë. Kungulli, i quajtur Maverick për nder të personazhit të Tom Cruise nga filmat Top Gun, theu rekordin e SHBA për madhësinë e kungujve kur fitoi Kampionatin Botëror Pumpkin Weigh-Off në Half Moon Bay, Kaliforni, në fillim të këtij muaji. Travis Gienger, njeriu që rriti kungullin masiv, […]

today31/10/2022

Aktualitet

Aeroporti i Vlorës, Rama publikon pamje nga punimet: Përfundon shtresa e parë e pistës

Ka përfunduar shtresa e parë e pistës së aeroportit ndërkombëtar të Vlorës. Kështu ka deklaruar kryeministri Edi Rama në rrjetin social Facebook teksa ka publikuar dhe pamjet. “Mirëmëngjesi dhe me përfundimin e shtresës së parë të pistës së aeroportit ndërkombëtar të Vlorës, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan Rama. Punimet për ndërtimin e aeroportit të Vlorës kanë nisur në muajin nëntor të 2021-shit. Ndërtimin e Aeroportit të Vlorës kryeministri […]

today31/10/2022

Show Biz

Jo vetëm Rita Ora, artistet shqiptare “pushtojnë” MTV EMA, kush do të performojë në event

MTV EMA nuk mund të mos mburret me artistët që do të këndojnë në event. Së fundmi, është raportuar se artistë si Lewis Capaldi, David Guetta, Muse si dhe dy shqiptaret Bebe Rexha dhe Ava Max janë përzgjedhur si interpretuesit e këtij viti. Capaldi do të japë performancën e tij të parë në këtë event. Ndërsa Max, Rexha, Guetta, Gorillaz dhe Muse po kthehen si interpretues, ata gjithashtu kanë fituar […]

today31/10/2022

Bota

Marrëveshja e grurit, NATO i bën thirrje Rusisë që të rishqyrtojë urgjentisht vendimin e saj

NATO i ka bërë thirrje Rusisë që të ndryshojë urgjentisht vendimin e saj në një marrëveshje për eksportin e grurit pasi vendi vendosi të tërhiqet nga marrëveshja të shtunën, shkruan skynews. Në një lutje drejtuar Moskës, aleanca ushtarake i ka kërkuar Vladimir Putinit të rishqyrtojë vendimin e tij për të mundësuar që ushqimi “të arrijë tek ata që kanë më shumë nevojë”. “Presidenti Putin duhet të ndalojë së përdori ushqimin “si […]

today31/10/2022

0%