play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Month: June 2023

216 Results / Page 1 of 24

Background

Kuriozitete

Përurohet ura më e gjatë e varur për këmbësorët në Gjermani

Turistët në shtetin e Hesses në Gjermaninë Qendrore do të jenë në gjendje t’i afrohen pak më shumë parajsës kur ura më e gjatë e varur në vend pritet të hapet për publikun e gjerë më 1 korrik, pas një pune që zgjati 6 vite. Ura është e gjatë 664 metra dhe pluskon në një lartësi mbi 100 metra duke dhënë një ndjesi të frikshme dhe të bukur njëkohësisht për […]

today30/06/2023

Show Biz

Heidi Klum dhe Tom Cowlitz shijojnë pushimet në Itali

Heidi Klum dhe Tom Cowlitz po shijojnë pushimet në Itali. Çifti vazhdon të jetë shumë i dashuruar dhe shpeshherë sigurohet që të udhëtojnë së bashku, duke ia kushtuar kohën e lirë njëri-tjetrit. Këtë herë ata po përfitojnë nga pushimi dhe detyrimet profesionale për të kaluar verën në Itali. Modelja e cila njihet për praninë e saj aktive në rrjetet sociale ka publikuar disa foto nga pushimet e tyre. 1 2 […]

today30/06/2023

Bota

Historia e 48-vjeçares që ka 22 fëmijë e 14 nipër e mbesa

Në një botë ku numri i pjesëtarëve në një familje është gjithmonë e më shumë në rënie, duket se kjo nuk ka të bëjë me rastin e Sue Radford, një 48-vjeçare, e cila është nënë e 22 fëmijëve dhe aktualisht pret nipin e saj të 14-të. Familja Radford, e cila ka 11 djem dhe 11 vajza, sa vjen e bëhet më e madhe. E lindur më 22 mars 1975, Sue […]

today30/06/2023

Aktualitet

Nga 3 korriku mbyllen sportelet e Kadastrës! Gjithçka do kalojë online me nënshkrim e me vulë

Nga e hëna, 3 korrik, do të mbyllen sportelet e kadastrës dhe shërbimi do të merret online. Tashmë qytetarët do t’i drejtohen platformës e-albania, nga e cila do të arrijnë të marrin dokumente me nënshkrim dhe me vulë elektronik “Ditën e hënë, më 3 korrik ,kadastra nuk është e aksesueshme, për publikun dhe askënd tjetër. Askush në kadastër nuk do mundet t’i përgjigjet asnjë nga kushërinjve që keni futur, asnjë […]

today30/06/2023

Arsim

Ndryshime në procedurat e aplikimit dhe regjistrimit në universitete

Ministria e Arsimit ka miratuar sot procedurat e aplikimit dhe regjistrimit në Universitete për vitin e ri akademik që fillon më 2 tetor. Raundet e regjistrimit shkurtohen nga 3 ne 2. Pas raundit të 2 në degët ku kanë mbetur kuota bosh kandidatët që kanë aplikuar mund të vijojnë të regjistrohen drejtperdrejt në institucionet e arsimit të lartë deri në plotësimin e vendeve. ‘Ulja e numrit të raundeve të regjistrimit […]

today30/06/2023

Show Biz

Tragjedia e Astroworld, Travis Scott i shpëton dënimit

Travis Scott nuk do të dënohet për asfiksimin vdekjeprurës të turmës. Ky është vendimi i jurisë së Teksasit për ngjarjen e ndodhur gjatë turneut të tij Astroworld në Houston, Teksas ku 10 persona vdiqën për shkak se u shtypën nga turma. Avokati i reperit 32-vjeçar, Kent Schaffer tha se vendimi ishte “çlirues” për klientin e tij. “Ai nuk i inkurajoi njerëzit që të bënin diçka për të lënduar të tjerët”, […]

today30/06/2023

Interesante

Të kthesh avionin në shtëpi!

A e kishit menduar të jetoni në një avion? Këtë eksperiencë tashmë ua ofron një grup sipërmarrësish që kanë blerë avionë të vjetër, të dalë jashtë përdorimit për t’i kthyer në shtëpi të vogla, që shiten për 18,000 paund. Shtëpia-avion ofron hapësira alternative të jetesës dhe është aq e qëndrueshme sa mund të lahet edhe me zorrë uji njëjtë siç bëni me makinën, për ta mbajtur të pastër. Ideja gjeniale […]

today29/06/2023

Uncategorized

Princesha që hoqi dorë nga statusi për dashurinë, fotografohet duke bërë pazaret

Ish-Princesha Mako e Akishino-s në Japoni është parë duke bërë blerje në një treg Amish teksa ajo përshtatet me jetën larg fronit. 31-vjeçarja, e cila hoqi dorë nga statusi i saj mbretëror kur u martua me Kei Komuro, është parë veshur “casual” në Nju Jork. Ajo zgjodhi të vishte një palë xhinse të gjera, një këmishë të zezë dhe një palë atlete të shoqëruara me një çantë dhe maskë për […]

today29/06/2023

Show Biz

Monica Bellucci konfirmon lidhjen, “E dashuroj”

Monica Bellucci ka konfirmuar marrëdhënien e saj me regjisorin Tim Burton. Aktorja 58-vjeçare italiane, në një intervistë për “Elle France”, tha se e dashuron 64-vjeçarin amerikan. “Çfarë të them… Së pari, jam e lumtur që e kam njohur. Është nga ato takime që rrallë të ndodh në jetë. E dashuroj si njeri dhe tani do ta njoh edhe si regjisor”, tha Bellucci, e cila do të interpretojë në filmin “Beetlejuice […]

today29/06/2023

0%