play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Month: May 2023

273 Results / Page 1 of 31

Background

Show Biz

Princ Herri mund të humbasë vizën në SHBA pasi shkroi se konsumonte drogë

Një apel është ngritur nga një institut konservatore për të zbardhur të dhënat e emigracionit të Princit Harry në SHBA, pasi ai zbuloi në librin e tij se kishte konsumuar drogë. Nile Gardner, nga Fondacioni Heritage, postoi të martën një seancë dëgjimore për padinë e organizatës së tij që do të dëgjohet më 6 qershor. Ai shkroi se “çështja e të dhënave të emigracionit të Princit Harry do të mbahet […]

today31/05/2023

Show Biz

Problemet e Shakirës me paparacët

Këngëtarja e njohur tani i ka thënë lamtumirën Barcelonës dhe jeton përgjithmonë në Miami me dy fëmijët e saj, për një fillim të ri në jetën e saj. Mirëpo, duket se ajo nuk do ta gjejë lehtësisht qetësinë. Në këtë fazë kalimtare, Shakira, përveç fillimit të ri, duhet të menaxhojë edhe interesin e paparacëve që e ndjekin gjatë gjithë kohës, si atë dhe fëmijët e saj. Që kur u bë […]

today31/05/2023

Shëndetësi

Sekreti për të shmangur konfliktin në kulmin e nervave

Janë disa momente, kur ndjen se keni një vullkan në stomak dhe llava e tij arrin deri në fyt, gati për të hedhur fjalë, biseda dhe mallkime për të cilat më vonë do të pendohesh. Për disa arsye, sidomos ne femrat dhe sidomos në ditë të caktuara të muajit, kemi ato nerva që e dimë se kur të shpërthejnë, bashkëbiseduesi ynë do ta ketë shumë, shumë të vështirë. Zgjidhja e […]

today31/05/2023

Show Biz

Trendi i rikthyer nga Rihanna në fillim të viteve 2000

Tani zyrtarisht ka ardhur koha kur mund të veshim këpucë të hapura. Sandalet janë në ballë të ‘betejës’, së bashku me pyetjen e përjetshme të verës ‘çfarë ngjyre t’i lyej thonjtë’. Rihanna, sigurisht, kishte diçka tjetër në mendje kur pa gishtat e vegjël që dilnin jashtë dha një ide shumë elegante. Këngëtarja dhe sipërmarrësja e njohur vendosi e vetme, pa pyetur askënd të risjellë një trend që e kemi parë që nga fillimi i viteve 2000. Nëse pyetni mendimin tonë, […]

today31/05/2023

Show Biz

Sia zbulon se vuan nga çrregullime të spektrit të Autizmit

Sia ka deklaruar së fundmi se është diagnostikuar me autizëm. "Unë jam në spektrin autik dhe jam në rikuperim," tha këngëtarja e "Chandelier" në "Rob Has a Podcast", duke vënë në dukje se ajo gjithashtu nuk ka pirë alkool. 47 vjeçarja nuk bëri të ditur se kur u diagnostikua me autizëm, për të cilën CDC thotë se mund të zbulohet te bebet 18 muajshe ose më të vogla, megjithëse sugjeroi […]

today31/05/2023

Kuriozitete

Historia e ‘Corn Flakes’ dhe dy vëllezërit u grindën deri në fund të jetës

Sot, një kuti me drithëra Kellogg mund të gjendet pothuajse në çdo kuzhinë në botë. Por pak nga ata që i blejnë e dinë grindjen e ashpër familjare që çoi në lindjen e kësaj marke. Vëllezërit John Harvey dhe Will Kellogg kanë lindur në Michigan në mesin e shekullit të 19-të dhe kanë pasur një marrëdhënie konkurruese që në fillim. John, më i madhi, u konsiderua fëmija i ndritur i familjes dhe […]

today31/05/2023

Show Biz

Si asnjëherë më parë, Bebe Rexha shumë shpejt me një këngë në gjuhën shqipe

Bebe Rexha është një nga këngëtaret me origjinë shqiptare që gëzon famë botërore. Bebe është shijuar prej vitesh sukseset si pjesë në tregun muzikor botëror. Së fundmi ajo ka lajmëruar ndjekësit e saj përmes një video në llogarinë e saj në Instagram se shumë shpejt do të sjell një projekt muzikor në gjuhën shqipe. “Të dua” titullohet projekti i artistes shqiptare me famë botërore e cila gjithmon e kujton preardhjen […]

today31/05/2023

LifeStyle

OKB: Në vitin 2100, Shqipëria pritet të ketë popullsinë më të plakur në botë

Shqipëria është ende sot një nga popullsitë më të reja në Europë, me një moshë mediane (mesorja që ndan popullsinë në dy pjesë të barabarta) prej 38.2 vjeç, por pas disa dekadash pritet që të jetë popullsia më e plakur, jo vetëm në Europë, por në të gjithë globin. Llogaritjet janë bërë nga njësia e përpunimit të të dhënave “Visual Capitalist”, që ka analizuar të dhënat e divizionit të popullsisë […]

today31/05/2023

Show Biz

Al Pacino do të bëhet baba për herë të katër në moshën 83-vjeçare, e dashura e tij 29-vjeçare shtatzënë në muajin e tetë

Aktori legjendar amerikan Al Pacino do të bëhet baba për herë të katërt në moshën 83-vjeçare. Sipas TMZ, e dashura e tij 29-vjeçare, Noor Alfallah është shtatzënë në muajin e tetë.  Al Pacino është babai i tre fëmijëve të tjerë, Julie 33-vjeçare, të cilën e kishte me Jean Tarant dhe binjakëve 22-vjeçarë, Olivia dhe Anthony, të cilët i kishte me Beverly D’Angelo. Marrëdhënia e Pacinos me Alfalah u përfol për […]

today31/05/2023

0%