play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Guinness

Zhytje nën ujë me rekord Gines, mban frymën 24,11 minuta!

today12/01/2022

Background
share close

Budimir Shobat – Buda theu rekordin që përmban Libri Gines, duke qëndruar ose duke e mbajtur frymën nën ujë 24,11 minuta, ndërkohë që rekordi i mëparshëm ishte 24,03 minuta.

Buda doli nga uji i gjallë dhe pa asnjë problem, megjithëse e mbajti frymën nën ujë plot 24 minuta dhe 11 sekonda! “E ndjej veten krenar, bëra diçka që nuk e ka bërë askush tjetër në botë, deri tani. E bëra këtë që fëmijve t’u kushtohet më shumë vëmendje”, deklaroi Buda që këtë rekord të ri botëror ia kushtoi vajzës së tij, Sasha, që ka autizëm.

Written by: admin

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *