play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Uncategorized

14 Results / Page 1 of 2

Background

Arsim

Kushi prezanton Drejtoreshën e re të Drejtorisë së Përgjithshme të Arsimit Parauniversitar

Pas një procedure konkurrimi që zgjati më shumë se një muaj, Ministrja e Arsimit dhe Sportit Evis Kushi sot bëri publik emrin fitues për drejtues të Drejtorinë e Përgjithshme të Arsimit Parauniversitar, i cili u përzgjodh mes dhjetëra aplikantëve nga fusha e arsimit. “Prezantuam sot në krye të Drejtorisë së Përgjithshme të Arsimit Parauniversitar znj. Rezarta Alla, e cila siç ka drejtuar prej disa vitesh me profesionalizëm dhe integritet Gjimnazin […]

today24/05/2022

Ekonomi

Nga janari 2023, rikthehen taksat për biznesin e vogël

Bizneset e vogla me xhiro deri në 10 milionë lekë në vit do t’u taksohen të paktën 10% e të ardhurave të tyre. Përjashtim nga kjo taksë do të bëjnë vetëm ata që janë të vetëpunësuar dhe nxjerrin një pagë minimale prej 40 mijë lekë të rinj në muaj. Grafika 1 Në bazë të fushës ku do të operojnë bizneset e vogla, qeveria do të tatojë 40% të të ardhurave […]

today24/05/2022

Club Goes To Hollywood

Beckhams nuk presin për fotot e dasmës,i gjejnë në “Vouge” (fotot ekskluzive nga ceremonia)

Ceremonia e martesës së djalit  të David Beckham,Brooklyn ishte një festë sa madhështore,aq edhe elegante që nuk kaloi pa tërhequr vëmendjen. Ai kurorëzoi dashurinë e tij me aktoren Nicola Peltz,vajzën e bilionerit Nelson Peltz në  Miami,Florida në SHBA,më 11 prill të këtij viti. Një prej gjërave që tërhoqi vëmendjen ishte fakti se nuk qarkulloi asnjë foto nga ceremonia dhe për këtë kishte një arsye të cilën e zbuluam së fundi. […]

today24/05/2022

Uncategorized

Johnny Depp,një ikonë stili,përtej aktorit multi talent

Johnny Depp është një prej aktorëve më të talentuar në industrinë e filmit,që ende nuk ka një çmim Oscar. Ai është një prej atyre profileve që është konsideruar gjithnjë një kameleon në ekranin e madh. Një larmi rolesh dhe karakteresh e kanë identifikuar Johnny-n përgjatë karrierës së tij,gjithnjë ndryshe gjithnjë guxues dhe i përveçëm. Por  aftësitë dhe talentin e tij  i ka shoqëruar gjithnjë stili më i  vecantë  që ka […]

today19/05/2022

High Tech Time

Të paguash telefonin duke luajtur lojëra në të dhe parë reklama…e ardhmja e teknologjisë

Kompania telefonike “Boost Mobile”, do të lejojë pagesën e kësteve të blerjes së telefonit me “boostcoin” nëpërmjet shikimit të reklamave dhe luajtjes së lojërave.Operatori njoftoi se pagesa e telefonit të blerë bëhet duke e shkarkuar aplikacionin “BoostOne” dhe më pas duke ndërvepruar me lojërat dhe reklamat. Megjithatë,ky nuk është edhe aq lajm i mirë, pasi një boostcoin ka vlerë prej 1 cent. Përdoruesit do t’i duhet të luajë orë të […]

today17/05/2022

Politikë

Pas deklaratës së Ramës, Berisha firmos kërkesë urgjente për mocion për debat në Kuvend

Ish-kryeministri Sali Berisha, në daljen e tij në një konferencë për mediat njoftoi se është firmosur kërkesa për mocion për të zhvilluar debat në Kuvend, pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama të bëra në Bruksel për ndryshim të qëndrimit në rast se nuk do të ketë hapje të negociatave. Deklarata të cilat Berisha i cilësoi kërcënuese. “Deputetët e opozitë kanë vendosur të paraqesin me urgjencë në parlament kërkese për mocion […]

today13/05/2022

Aktualitet

“Shpopullimi i Shqipërisë nuk po ndalet”, Meta: Largimi i të rinjve dhe i fuqisë intelektuale, problem kombëtar alarmues

Presidenti Ilir Meta përmes një mesazhi në rrjetet sociale deklaroi se shpopullimi i Shqipërisë nuk po ndalet. Duke iu referuar të dhënave të “European Union Agency for Asylum”, Meta thekson se largimi i të rinjve, si dhe i fuqisë intelektuale dhe punëtore më të kualifikuar është një problem kombëtar alarmues. REAGIMI I METËS 🇦🇱🇪🇺 Shpopullimi i Shqipërisë nuk po ndalet. Vitin e kaluar, sipas “European Union Agency for Asylum”, 11,246 […]

today25/03/2022

Aktualitet

Korçë-Tiranë, rritet 100 lekë bileta e autobusit

Nga sot kush udhëton nga Korça në Tiranë dhe anasjelltas nga do të paguajë 100 lekë më shumë. Drejtuesit e autobusëve thonë se u detyruan të rrisin biletën prej çmimit të rritur të karburantit. Edhe drejtuesit e furgonëvë të linjës Korçë-Pogradec kanë rritur me 50 lekë çmimin e biletës. Në Vlorë për momentin bileta për në Tiranë apo qytete të tjera nuk është rritur. Drejtuesit e mjeteve paralajmërojnë se çmimi […]

today08/03/2022

Show Biz

Pete Davidson ka gjetur mënyrën më të mirë për ‘t’u arratisur’ nga Kanye West

Pete Davidson po vendos 'pak' hapësirë mes tij dhe Kanye West. Ylli i "Saturday Night Live", i njohur së fundmi dhe si partneri i Kim Kardashian, është afër nënshkrimit të një marrëveshjeje për t'u bashkuar me Jeff Bezos në një fluturim të Blue Origin. Davidson,u pa në kompleksin e miliarderit në Los Angeles në janar, teksa ai dhe Kim Kardashian darkuan me Bezos dhe dashurinë e tij prej shumë kohësh […]

today04/03/2022

0%