play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Guinness

Tortija më e madhe në botë

today12/01/2022

Background
share close

Më shumë se pesë metra katror, 7 cm e trashë dhe 1,5 ton e rëndë: tortija më e madhe spanjolle në botë. 12 kuzhinierë nga kryeqyteti bask Vitoria, kanë punuar për t’u futur në librin e rekordeve. Për përgatitjen e saj u përdorën, 15 mijë vezë, 30 kg. qepë, 10 kg.salcë dhe 150 litra vaj ulliri.

Written by: admin

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *