Lajme


Situata në 24 orët e fundit/ Dy humbje jete dhe 152 të infektuar nga Covid-19.

Postuar nga Isida Muco

15th September 202053 qytetarë janë shëruar në 24 orët e fundit në Shqipëri nga koronavirusi, duke e çuar në total numrin e atyre që e kanë fituar betejën që nga fillimi i pandemisë në 6668.

Ndërkohë që situata në spitale vijon të jetë e qëndrueshme, siDy humbje jetepas ministrisë së Shëndetësisë. Aktualisht në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 171 pacientë, 18 në terapi intensive nga të cilët 8 pacientë janë të intubuar.

Theksojmë që sot humbën jetën 2 paciente nga covid-i dhe u shenuan 152 raste te reja infektimesh.