play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Art dhe Kulturë

Ronela Hajati triumfon në Festivalin e Këngës në RTSH, do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurosong!

today07/01/2022

Background
share close

Ronela Hajati është shpallur fituese e edicionit të 60-të të Festivalit të Këngës në RTSH.  Me këngën “Sekret”, Ronela do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision  që zhvillohët në Torino të Italisë në 2022.

Në vendin e dytë, u rendit Alban Ramosaj me këngën “Theje”, ndërsa vendi i tretë u nda mes dy artistëve, Eldis Arrnjeti dhe Rezarta Smaja.

Ronela mes lotëve u shpreh se ky cmim i dedikohet babait të saj, i cili nuk jeton më.

Para se të them dicka për veten dua një duartrokitje të madhe për Albanin që është një nga artistet më të mirë në Shqipëri. Ky është çmimi i parë që unë marr dhe do jetë nga më të rëndësishmit në jetën time. Ky i dedikohet vetëm babës time që më shef nga lart. Dua të falënderoj jurinë që më ka votuar”, tha Ronela.

Edicioni i 60-të i Festivalit u moderua nga Ardit Gjebrea dhe katër prezantuesit Xhemi Shehu, Jonida Maliqi, Isli Islami dhe Kelvi Kadilli.

 

Written by: admin

Rate it

Previous post

Art dhe Kulturë

Vajza e preferuar e Donald Trump, Ivanka një ‘futbolliste’ plot sharm!

Së fundmi, vajza e preferuar e Donald Trump, Ivanka ka tërhequr vëmendjen e plazhistëve në Majami, pasi u shfaq tepër elegante teksa luante futboll me fëmijët e saj, në ditën e parë të vitit 2022. Vajza e ish-presidentit Donald Trump, ishte veshur me një fustan të zi, por dukej plot sharm teksa luante me fëmijët e saj. Në ndeshjen e improvizuar mori pjesë vetëm djali 8-vjeçar, Joseph Frederick Kushner, ndërsa […]

today07/01/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%