play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Aktualitet

Kujdes nga ngricat dhe i ftohti, ISHP jep këshillat që na duhen këto ditë janari

today27/01/2022

Background
share close

Ditët e fundit të janarit në vendin tonë kanë sjellë temperatura nënë zero duke shkaktuar në shumë zona të vendit ngrica.

Instituti i Shëndetit Publik në mes të acarit herë pas here ka dhënë dhe këshillat që na duhen për tu mbrojtur nga i ftohti.

Përmes një postimi në rrjetet sociale ISHP thekson se një kujdes të veçantë në këto ditë të ftohta qytetarët duhet ti kushtojnë veshjes.

Gjithashtu një ndër këshillat më të rëndësishme që jepet për qytetarët është që të bëjnë kujdes kur lëvizin në rrugë dhe se çfarë duhet të kenë parasysh.

“Përdorni këpucë dimri të përshtatshme

Përdor shkop ose pajisje ndihmuese

Përdor mbajtëse dhe ndiz dritat

Pastro dëborën dhe akullin nga rrugët e kalimit”, shkruan ISHP.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *