play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Bota

Heathrow, sekuestrohen shufra ari me vlerë 650 mijë paund

today28/01/2022

Background
share close

Woman discovered at UK airport with 15 gold bars

Një grua që po përpiqej të kontrabandonte 650,000 £ shufra ari përmes Heathrow në Indi në bagazhin e saj të dorës për një organizatë kriminele, është arrestuar.

Kontrabandistja femër po kalonte tranzit nëpër aeroport pasi mbërriti me një aeroplan nga Singapori dhe po përpiqej të merrte 15 shufrat e arit në një fluturim për në Chennai.

Heathrow passenger has £650,000 of gold bars seized by National Crime  Agency investigators | Flipboard

Ajo pretendoi se po transportonte arin për një argjendari në Singapor, në një tjetër në Indi.

Por metalet e saj të vlefshme u sekuestruan pasi zbatuesit e ligjit dhe stafi i Forcave Kufitare vendosën që ato po transportoheshin në emër të rrjetit të pastrimit të parave që punonte për kriminelët

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *