play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Club Goes To Hollywood

Elton John anulon turneun,është pozitiv me Covid-19

today26/01/2022

Background
share close

 

Koncertet e artistit Elton John në ‘American Airlines Center’ në Dallas janë shtyrë pasi këngëtari rezultoi pozitiv me COVID-19, thuhet sipas një deklarate të lëshuar nga perfaqesuesit e kengetarit.Turneu tashmë i vonuar prej kohësh, i quajtur “Farewell Yellow Brick Road” nuk do të zhvillohet këtë“Me keqardhje të madhe datat e turneut të ‘Farewell Yellow Brick Road’ në Dallas, të përcaktuara për ditet e fundit te janarit, duhet të shtyhen për shkak se Eltoni së fundmi doli pozitiv me virusin COVID-19.Për fat të mirë, ai është plotësisht i vaksinuar dhe i përforcuar, dhe po përjeton vetëm simptoma të lehta. Fansat duhet të mbajnë biletat e tyre pasi do të nderohen në datat e riplanifikuara që do të shpallen së shpejti. Eltoni dhe turneu ‘Farewell Yellow Brick Road’ presin me padurim të kthehen në skenë së shpejti”, thuhej me tej  në  deklaratë.Ky eshte turneu i fundit ne karrieren muzikore te kengetarit britanik Elton John.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *