play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Bota

Dy vite nga vdekja e Kobe dhe Gigi Bryant, dita më e trishtë për tifozët e basketbollit

today26/01/2022

Background
share close

26 janari është ditë e zezë për të gjithë tifozët e basketbollit në botë, pasi dy vite më parë në një aksident tragjik ajror do të humbiste jetën legjenda, Kobe Bryant dhe vajza e tij.

Një nga basketbollistët më të mëdhenj ndërroi jetë në moshën 41-vjeçare e bashkë me të dhe vajzën e tij edhe 7 persona të tjerë që ishin në bord.

Kanë kaluar dy vite dhe ende bota e sportit në përgjithësi nuk është mësuar me mungesën e tij.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *