Lajme

22nd May 2020


5 javë në koma, 49-vjeçari shërohet nga COVID-19 me anë të qelizave të marra nga placenta.

Edward Pierce është personi i parë ne SHBA që ka marrë një trajtim të ri për koronavirusin dhe tashmë gjendja e tij shëndetësore është më …

22nd May 2020


Neritan Licaj, per Ministrin Lleshaj: Banditi qe ben lufte me popullin e vet!

Aktori Neritan Liçaj ka qene i ftuar sot ne “Klubin e Mengjesit” ne radion “Club fm”, ndersa shprehu hapur mllefin e tij per cfare ndodhi …

21st May 2020


“Ndërtesën e vjetër të teatrit do ta rindërtojmë diku tjetër”. Reflekton Rama?!

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot në mënyrë të beftë se ka reflektuar për çështjen e Teatrit Kombëtar dhe ka vendosur që ta rindërtojë ndërtesën ashtu …

21st May 2020


Fondacioni Konrad-Adenauer: “Rama si Vuçiç, shembja e teatrit ogur jo i mirë para negociatave.

Në raportin për Shqipërinë, fondacioni gjerman, “Konrad Adenauer” e quan shembjen e teatrit ogur jo i mirë para çeljes së negociatave, shkruan Deutsche Welle. Fondacioni …

20th May 2020


Do të sjellin protestat rritje të rasteve me Covid-19?

Dy protesta janë mbajtur deri tani në Tiranë, ndërsa një tjetër është lajmëruar ditën e sotme nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, duke bërë që …

20th May 2020


Universiteti i Kembrixhit do të zhvillojë online vitin e ardhshëm akademik.

Universiteti i Kembrixhit ka njoftuar se nuk do të ketë ligjërata nëpër ambiente të tij në vitin e ardhshëm akademik për shkak të pandemisë Covid-19. …

20th May 2020


Studimi i “Princeton”: Moti i ngrohtë nuk do ta ndalojnë koronavirusin.

Klima dhe në veçanti lagështia, luajnë një rol në përhapjen e koronavirusëve të tjerë dhe gripit. Por ky faktor, sipas studiuesve të universitetit amerikan “Princeton” …

19th May 2020


Nga 29 Maji-3 Qershor, shqiptarët e bllokuar mund të kthehen me Air Albania.

Të gjithë shqiptarët e bllokuar jashtë vendit si pasojë e pandemisë tashmë mund të kthehen përmes linjave të futurimit dhe datave të përcaktuara. “Air Albania” …

19th May 2020


Trump si gjithmonë i paparashikueshëm/ ” Unë pi ilaçin kundër malarjes, mbron nga Covid-19″.

Pikërisht në ditën kur nga Shtetet e Bashkuara erdhi lajmi inkurajues për vaksinën e koronavirusit, presidenti amerikan promovon ilaçin kundër malaries, si trajtim efikas ndaj …

19th May 2020


Të ardhurat bien 30%, koronavirusi shkakton 132 milionë euro më pak për 4 mujorin.

Prilli duket se ka qenë muaji më i vështrë në ekonomi, ku pothuajse gjithçka ishte e mbyllur, si rrjedhojë e Covid-19, dhe kjo është reflektuar …