Lajme

14th October 2020


Nga nesër kudo me maska. ISHP: Ja kategoritë që përjashtohen.

Duke filluar nga nesër, do të hyjë në fuqi mbajtja e maskës edhe në ambientet jashtë shtëpisë, për të frenuar përhapjen e koronavirusit në vendin …

14th October 2020


Manastirliu: “Koha për solidaritet, mos e harroni maskën kur dilni nga shtëpia”!

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar një video sensibilizuese një ditë para se në Shqipëri të hyjë në fuqi urdhëri për mbajtjen me detyrim …

14th October 2020


RCC: Shqipëria me financimet më të ulëta në shëndetësi, ia kalon vetëm Kosovës.

Teksa e gjithë bota është mbërthyer nga emergjenca shëndetësore për shkak të koronavirusit, Ballkani dhe veçanërisht Shqipëria po përballen me kapacitete të dobëta në sektorin …

13th October 2020


Librazhd-Prrenjas, aksi rrugor që çdo vit bllokohet nga rrëshqitje dherash.

Autoritetet Rrugor Shqiptar njofton se si pasojë e reshjeve të dendura të shiut në orët e fundit ka pasur rrëshqitje dherash në aksin rrugor Librazhd-Prrenjas, …

13th October 2020


MSH/ Rekord rastesh të reja dhe 5 humbje jetësh në 24 orët e fundit.

Ministria e Shëndetësisë raportoi se në 24 orët e fundit, 5 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Shqipëri, çka e çon në 429 numrin …

12th October 2020


COVID-19/ 85 të shëruar, 171 raste të reja dhe 4 humbje jete.

Në 24 orët e fundit të COVID19 në Shqipëri janë kryer 952 testime në 24 orët e fundit, nga të cilët kanë rezultuar pozitivë 171 …

12th October 2020


Maska kudo/ Ardi Veliu fton qytetarët të respektojnë masat e reja,në të kundërt do të përballen me gjoba.

Nga dita e enjte të gjithë qytetarët duhet të përdorin maskë në çdo ambient, përjashto baret, restorantet dhe ambientin shtëpiak. Drejtori i Përgjithshëm i Policisë …

9th October 2020


Frutat e padëgjuara që bëjnë “mrekulli” në shëndet.

Ackee, njihet si fruti kombëtar i Xhamajkës. Ky frut mund të gatuhet dhe konsumohet por duhet përdorur në mënyrën e duhur pasi substanca e hipoglikinës …

9th October 2020


167 raste të reja dhe 2 humbje jete, bilanci i 24 orëve të fundit në vend.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar për 2 viktima nga koronavirusi dhe 167 raste të reja në 24 orët e fundit. Njoftimi i plotë i Ministrisë …

8th October 2020


Deri me 15 nëntor kthehen paratë e gjobave të paguara, makinat dhe lejet e bllokuara gjatë karantinës dhe tërmetit.

Qeveria ka miratuar një akt normativ për heqjen e masave ndëshkuese për personat që thyen masat shtrënguese të vendosura në kushtet e gjendjes së pandemisë …