Lajme

12th August 2020


Tri viktima dhe rekord të infektuarish me COVID-19 në 24 orë.

Tri viktima dhe 141 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri. Personat që kanë humbur jetën janë një …

12th August 2020


Abuzimet me të dhënat,qytetarët pretendojnë për përhapje të paligjshme të të dhënave personale.

Zyra e Komisionerit për të Drejtën e Informimit dhe Mbrojtjen e të Dhënave Personale thotë se gjatë pandemisë së Covid-19, ka pasur ankesa nga qytetarët, …

12th August 2020


Pandemia u mbylli dyert e punësimit dhe nxiti kriminalitetin tek të rinjtë shqiptarë.

Shqipëria nuk ofron shumë mundësi për të rinjtë, por pandemia ka rënduar edhe më tepër gjendjen e tyre ekonomike, duke i mbyllur dyert e punësimit …

11th August 2020


OBSH nis diskutimet me Moskën, pasi Rusia njoftoi se ka gati vaksinën anti-covid.

Pasi Rusia njoftoi se kishte gati vaksinën kundër koronavirusit, Organizata Botërore e Shëndetësisë tha se po diskutonin me autoritetet e Moskës për zyrtarizim të mundshëm …

11th August 2020


Pesë viktima në 24 orë nga COVID-19. Apeli i ministrisë: “Mos ulni vigjilencën”!

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 5 persona për shkak të COVID-19. Dr. Rovena Daja nga …

11th August 2020


800 efektivë nga 20 vende nisin kërkimet për personat e humbur në Bejrut.

Shumë vende evropiane kanë dërguar ekipet e tyre për të ndihmuar në kërkimin e personave të humbur në Bejrut. Të paktën 60 persona konsiderohen të …

10th August 2020


COVID-19/ MSH: 125 raste të reja në 24 orët e fundit. Humb jetën një paciente nga Vlora

Gjatë 24 orëve të fundit janë 125 raste të reja me COVID-19. Kështu bën të ditur Ministria e Shëndetësisë sot gjatë përditësimit të të dhënave …

10th August 2020


Pesëfishohen importet e maskave të pëlhurës, lulëzon një biznes i ri.

Vetëm pak muaj më parë as që imagjinohej që në rrugë të shihje njerëz me maska, ose që në një dyqan ose supermarket të mos …

7th August 2020


Koronavirusi i merr jetën një pacienti në Shqipëri, 135 raste të reja. Shërohen 72 të prekur

Një person nuk e ka fituar betejën me koronavirusin, sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë. Në 24 orët e fundit, nga 586 testet e …

7th August 2020


Studimi/ Ftohja e zakonshme mund të përgatisë trupin të luftojë koronavirusin.

Një studim sugjeron që ftohja e zakonshme mund të përgatisë trupin e një personi për të luftuar COVID-19, një zbulim që ndihmon të shpjegohet arsyeja …