Lajme


8 vjeçari përfundon në overdozë, arsyeja shokuese pse nëna nuk lajmëroi ambulancën në çast…

Postuar nga Isida Muco

8th November 2019I biri mori heroinë gabimisht dhe përfundoi në overdozë, por nëna nuk e lajmëroi ndihmën e shpejtë.

25-vjeçaren Sierra Rose Toroitich, e zuri gjumi pranë djalit 8 muajsh, ndërsa në krevat kishte lënë disa doza heroinë.

Duke lozur fëmija i gëlltiti, çka bëri që të kalojë në mbidozë. Gruaja e cila ndodhej në një hotel në Dickinson, të Dakotës së Veriut, duket se kishte tymosur marijjuanë para se ta zinte gjumi dhe kur u zgjua vuri e re që i biri nuk ishte mirë.

Por ajo zgjodhi që të mos kërkonte ndihmë, deri sa vogëlushi humbi ndjenjat. Në atë moment lajmëroi ndihmën e shpejtë, teksa i mituri me zor merrte frymë.

Fatmirësisht pas ndihmës së dhënë ai arriti të shpëtojë, por jo nëna e tij.

Ngjarja e kësaj fundjave bëri që Sierra të arrestohet e akuzuar për vrasje, ndërsa në gjykatë deklaroi se ishte paralizuar nga frika, por tha se është një nënë e mirë. Në pritje të dënimit ndaj saj, gruaja u ndalua që të ketë kontakte me tre fëmijët.