play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Month: December 2022

230 Results / Page 2 of 26

Background

Aktualitet

Rama njofton ndihmën për 1 milion qytetarë

Kryeministri Edi Rama ka thënë në një postim në “Facebook” se qeveria po mbyll Pakon e Madhe në mbështetje të 1 milionë individëve. Rama thotë se paketa do t’u vijë në ndihmë familjeve dhe parashihet të jetë mbi 8 miliardë lekë në dorë për të gjithë individët e përfshirë dhe do të mbyllet brenda ditës së sotme dhe do të shpërndahet e gjitha në ditët e para të janarit. “Qeveria […]

today29/12/2022

Kuriozitete

Si ta bëni vitin 2023 më të lumtur dhe më të suksesshëm?

Mundohuni të lini gjithçka të keqe në këtë vit Në fund të vitit, njerëzit zakonisht përmbledhin përshtypjet e tyre dhe marrin vendime të reja . Nuk është ide e keqe të shkruani në një copë letër qëllimet që dëshironi të arrini dhe ta varni në një vend të dukshëm. Kjo do t’ju motivojë të punoni shumë gjatë gjithë vitit 2023 për t’i arritur ato. Përveç kësaj, është mirë që Vitin […]

today29/12/2022

Interesante

Imazhet e NASA-s tregojnë bukurinë e dimrit në Mars

Marsi mund të duket si një vend i thatë dhe i shkretë, por planeti i kuq shndërrohet në një vend tjetër në dimër, sipas një videoje të re të shpërndarë nga NASA . Është fundi i dimrit në hemisferën veriore të Marsit, ku roveri Perseverance dhe helikopteri Ingenuity po eksplorojnë një deltë të lashtë lumi që dikur ushqehej në kraterin Jezero miliarda vjet më parë. Si tipari kryesor i planetit, pluhuri drejton […]

today29/12/2022

LifeStyle

5 zakone që duhet të lini pas në vitin e ri

Çdo ndryshim kohe, shumë prej nesh priren të vendosin qëllime të reja qoftë për karrierën tonë profesionale, qoftë për jetën personale, dhe shumë më tepër. Por përtej premtimeve për veten dhe të tjerët për 12 muajt e ardhshëm, është gjithashtu periudha e duhur për të bërë një bilanc dhe për të hequr qafe gjithçka që na pengon. Pra, ka më mirë se të lini pas disa zakone dhe gabime të […]

today29/12/2022

Art & Kulturë

Jeta dhe karriera reperit legjendar Tupac do të bëhet dokumentar

Jeta dhe karriera e Tupac Shakur po bëhet zyrtarisht një dokumentar. FX ka publikuar videon zyrtare të filmit, i cili vjen këtë pranverë dhe titullohet “E dashur mama”. Dokumentari ka marrë emrin nga kënga me të njëjtin titull të reperit legjendar. Në fakt, ky dokumentar do të eksplorojë edhe marrëdhënien e 2Pac me nënën e tij, ku siç dihet kaloi disa vështirësi si për të mbetur shtatzënë ashtu edhe për […]

today29/12/2022

Teknologji

Çfarë u kërkua më shumë në Google në 2022?

Mund të themi se ky 2022 ka qenë një vit i mbushur plot ngjarje. Një nga më të bujshmet ka qenë piëkrisht lufta në Ukrainë, e cila solli një trondite të madhe jo vetëm për Evropën por për të gjithë botën. E sigurisht “Ukraina” do të ishte një nga termat më të përdorur për këtë vit. Google së fundmi ka shpallur termat më të kërkuar të vitit. Për sa i […]

today29/12/2022

Show Biz

Penelope Cruz mahnit me linjat teksa pozon topless

Penelope Cruz ka tërhequr vëmnendjen me një foto të  postuar së fundmi në rrjetet sociale.  Aktorja 48-vjeçare ka publikuar një foto, ku shfaqet tepër sensuale dhe topless, e veshur vetëm me pantasllona të shkurtra Chanel. Ajo dukej joshëse në kopertinën e numrit spanjoll të revistës Dust. Në foton bardhë e zi, Penelope ka mbuluar gjoksin me duar.  Në këtëo foto nuk kanë munguar pëlqimet dhe komentet e shumta të ndjekësve. “Si […]

today29/12/2022

Kuriozitete

Ndryshimet që duhet të bëni gjatë vitit 2023

Me ardhjen e 2023, të gjithë me siguri jemi të zënë duke planifikuar dekorimet e Vitit të Ri. Por pas festës vjen dita e Vitit të Ri dhe bashkë me të një kohë për të menduar për synimet e reja. Shkoni përtej rezolutave tipike si të shkoni në palestër dhe merrni në konsideratë më shumë ide jashtë të zakonshmes, si të mësoni se si të investoni paratë tuaja, të kaloni […]

today28/12/2022

Sport

Katar, dhoma ku ka qëndruar Messi do kthehet në muze

  Nuk kanë të ndalur çmenduritë nga Katari, ndonëse Kampionati Botëror i Futbollit ka më shumë se 1 javë që ka përfunduar. Lajmet nga vendi ekzotik bëjnë me dije se dhoma e hotelit ku Lionel Messi qëndroi gjatë ditëve të Botërorit do të kthehet në një muze të vogël ose e thënë ndryshe një vend pelegrinazhi. Lionel Messi ishte një ndër lojtarët kyç të Argjentinës në këtë kompeticion, me sulmuesin […]

today28/12/2022

0%