play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Month: June 2022

321 Results / Page 1 of 36

Background

Club Goes To Hollywood

Këngëtari R.Kelly dënohet me 30 vjet heqje lirie për abuzime seksuale

Këngëtari i muzikës r&b, R. Kelly, u dënua me 30 vjet burg së fundi, për përdorimin e famës së tij për t'i nënshtruar fansat e rinj, disa prej të cilëve fëmijë – ndaj abuzimit seksual sistematik. Këngëtari dhe kompozitori, 55 vjeçar, u dënua për shantazh dhe trafik seksual vitin e shkuar në një gjyq që u dha zë akuzueseve që dikur kishin pyetur veten nëse historitë e tyre po injoroheshin […]

today30/06/2022

Politikë

Lajm i mirë: Javën e ardhshme, konferenca e parë ndërqeveritare për Shqipërinë dhe MV

Taulant Balla ka ndarë nga foltorja e Kuvendit një lajm të mirë sa i takon çështjes së integrimit të Shqipërisë në Bashkimin Europian. Ai tha se tashmë është arritur dakordësia politike mes palëve, duke konfirmuar faktin se Konferenca e Parë Ndërqeveritare do të mbahet javën që vjen. “Kërkova fjalën për të ndarë një lajm të rëndësishëm sa i përket rrugëtimin tonë drejt anëtarësimit në BE që ka të bëjë me […]

today30/06/2022

Bota

Në këto vende merret më lehtë se kudo leja e qëndrimit

Të jesh rezident në Bashkimin Evropian sjell shumë përfitime. Në shtetas i huaj me banim në një vend të BE-së gëzon përfitimet që ofron vendi që jeton, por edhe të shteteve të tjera të unionit. Ndër të tjera, një banor i ndonjë prej vendeve të BE-së, ka të drejtë të udhëtojë lirshëm në të gjithë zonën Shengen pa kufij, pa pasur nevojë të paraqesë dokumente kur kalon nga një vend […]

today30/06/2022

Interesante

Gjyshi 89-vjeçar kërcen me mbesën, video bëhet virale

Një video mjaft prekëse është bërë virale orët e fundit në internet. Një 89-vjeçar nga Greqia, kërceu si i ri në një festë në ishull në Schinoussa, me mbesën e tij në krah. “Z. George Kovaios, 89 vjeç, kërceu me mbesën në festivalin e 9-të Fava në Schinoussa. E takuam të nesërmen plot gëzim për të na treguar se sa i mbushur është ishulli i tij.  Model dhe frymëzim për të gjithë […]

today30/06/2022

Bota

Shokon ish-bosi i F1: “Do merrja një plumb për Putin”

Një deklaratë shokuese ka bërë ish-bosi i Formula 1, Bernie Ecclestone i cili u shpreh gjatë një interviste se ishte gati të merrte një plumb për presidentin rus, Vladimir Putin, pavarësisht pushtimit të përgjakshëm në Ukrainë. Në intervistën për “Good Morning Britain”, milioneri 91-vjeçar e konsideroi kreun e Kremlinit një person të klasit të parë dhe shumë të ndjeshëm. Ecclestone foli dhe në lidhje me zhvillimin e fundit, ku raketat […]

today30/06/2022

Bota

Jeff Bezos: Ajo që duhet të bëni, përpara se të merrni një vendim të madh

Jeff Bezos, njeriu i dytë më i pasur në planet pas Elon Musk, si CEO i Amazon fitoi 321 milionë dollarë në ditë (222,884 në minutë dhe 3,715 në sekondë). Përpara Amazon, shumica e njerëzve në tokë nuk e dinin se çfarë ishte interneti. Para se të përfundonte studimet, Bezos kishte propozime nga gjysma e Wall Street. Zgjidhni një start-up të telekomunikacionit: Fitel. Ai mori përsipër krijimin e një rrjeti për tregtinë ndërkombëtare, u bë shef […]

today30/06/2022

Bota

“Sanksionohet” edhe sallata ruse e Putinit

Ndërsa liderët e NATO-s janë mbledhur në Madrid në një samit me në fokus pushtin e Ukrainës, vëmendja ka shkuar tek një tjetër element, që në fakt gjendet kudo në restorante: sallata ruse. Zyrtarët ndërkombëtarë dhe gazetarët u hutuan kur panë se sallata, një kombinim i patateve, majonezës dhe perimeve të njohura si “ensaladilla Rusa”, shitej si “sallatë me patate në stilin rus” në vendin e samitit. “Sallatë ruse në […]

today30/06/2022

Show Biz

30 vite burg për abuzim seksual këngëtarit të famshëm

Këngëtari amerikan R. Kelly është dënuar me 30 vite burg, pasi u akuzua për abuzim seksual me gratë dhe fëmijët, ndërkohë që përdorte statusin e  tij si i  famshëm. Artisti R&B, 55 vjeç, është përballur me vite të tëra me akuza dhe gjykatësi të mërkurën tha se ai kishte një “indiferencë ndaj vuajtjes njerëzore”. Avokatët e këngëtarit, emri i vërtetë i të cilit është Robert Sylvester Kelly, thonë se ai do […]

today30/06/2022

Bota

Rasti i parë në botë, një mace infektoi me Covid një njeri

Shkencëtarët në Tajlandë thonë se kanë identifikuar rastin e parë bindës në botë të një veterineri të infektuar me koronavirus  nga një mace. Hulumtimet e mëparshme kanë treguar se macet mund të infektojnë kafshë të tjera, por tani duket se është konfirmuar rasti i parë i transmetimit nga macja te njeriu. Studiuesit në Universitetin Prince Songla, të cilët publikuan studimin në revistën e CDC-së të SHBA- së për sëmundjet infektive, […]

today30/06/2022

0%