Showbiz


Pas nje mungese, Shakira rikthehet me “El Dorado”

Postuar nga Isida Muco

13th June 2018Pasi shtyu për shtatë muaj turneun e saj “El Dorado” për shkak të problemeve vokale, Shakira ka dhënë një shfaqje të madhe ku ka performuar hitet e saj ndër 20 vite karrierë.

Ky është turneu i parë pas 7 vitesh i saj pasi u tërhoq nga muzika për t’iu përkushtuar familjes që krijoi me futbollistin Gerard Pique. Në shfaqjen e saj në Hamburg, 41-vjeçarja dukej e tronditur, ndërsa pranoi problemet shëndetësore.
“Viti i kaluar ishte një nga kohët më të vështira të jetës sime. Të jem përsëri në skenë është kaq emocionuese”, tha ajo për BBC-në.
Ndërsa fliste për problemin që pati, Shakira rrëfeu se pati shansin e mirë të rikuperohej vetë me metoda natyrale pa pasur nevojë të hyjë në operacion.

“Duket kaq ndryshe për herën e parë. Në të kaluarën, eksperienca ime në skenë ishte pak ndryshe. Atëherë thosha se këta janë për mua dhe unë duhet të performoj mirë për ta. Ndërsa tani them se është mundësi shumë e madhe që të bëj një turmë të buzëqeshë. Ka pasur disa raste që dyshoja nëse do të isha sërish para një turme për të performuar këngët e mia”, tha Shakira.