Lajme

28th January 2019


Aksidenti i Princit Filip, 97-vjeçari i kërkon falje gruas që plagosi

Duka i Edinburgut u përfshi në një aksident automobilistik më 17 janar dhe plagosi një grua. Ajo deklaroi se Princi Philip nuk i kishte kërkuar …

28th January 2019


“The Indipendent”: Shqipëria narko-shtet, Kolumbia e Europës

Prestigjiozja “The Indipendent”, i ka kushtuar një artikull Shqipërisë dhe kultivimit të lëndëve narkotike në vendin tonë. Në artikullin e shkruar nga gazetari Borzou Daragahi, …

28th January 2019


Vritet fëmija 7 vjeç, rëndë motra 8, në pranga i dashuri i nënës

Një fëmijë 7-vjeçar Giuseppe D., u gjet i vdekur pasditen e kësaj të diele në një banesë në rrugën Marconi, në Cardito, të Italisë. Motra …

25th January 2019


Hyn në histori, takohen udhëheqësi më i moshuar dhe më i ri në botë

Takimi mes kryeministrit të Malajzisë, Mahathir Mohamad dhe kancelarit austriak Sebastian Kurz ka shënuar historinë si takimi midis udhëheqësit më të moshuar dhe më të …

25th January 2019


Dëshmia tronditëse: El Chapo i varroste armiqtë të gjallë

Lordi i drogës në Meksikë, Joaquín “El Chapo” Guzmáni i torturonte dhe i vriste vetë armiqtë e tij. Kjo ishte dëshmia më e tmerrshme e …

24th January 2019


Shtohen zërat, Meghan Markle shtatzënë me trinjakë

Meghan Markle shtatzënë me trinjakë? Kohëve të fundit shtatzënia e bashkëshortes së princit Harry të Anglisë, ka tërhequr vëmendjen e mediave në gjithë botën. Siç …

22nd January 2019


Kush ishte “e treta” që u fut mes Williamit dhe Kate? Një lëvizje e gabuar dhe dukesha do ishte një ‘ish’

Edhe çiftet apo lidhjet më të konsoliduara duket të fshehin probleme dhe ekspert e lidhjeve besojnë se këto të fundit janë ato që forcojnë një …

22nd January 2019


Penalizohet Google, gjobë 50 milionë euro.

Gjiganti amerikan “Google” u penalizua me një gjobë rekord prej 50 milionë euro të vendosura nga autoriteti francez për mbrojtjen e të dhënave private pasi …

17th January 2019


Godet per vdekje 3 vjeçarin e te dashures. Tmerruese, ajo: Te dua, askush nuk mund te fajesohet!

Një djalë 3 vjeçar u përplas për vdekje në sediljen e pasagjerit nga i dashuri i nënës së tij, pasi bënte zhurmë. Alfie Lamb përfundoi …

16th January 2019


Sulm kamikaz në një hotel luksoz, 14 të vdekur e dhjetëra të plagosur

Terroristët islamikë somalezë al-Shabbab kanë goditur sërish në Kenya, ku pas një sulmi kanë humbur jetën 14 njerëz dhe dhjetëra janë plagosur në një hotel …