Lajme

13th November 2019


Shkon në tualet se nuk ndihej mirë, sjell në jetë vajzën në dysheme

Një 23-vjeçare nuk e kishte idenë se ishte shtatzënë derisa shkoi në tualet se nuk ndihej mirë dhe solli në jetë një vajzë të shëndetshme …

13th November 2019


“Sulm burracak”, Meta reagon ashpër për dhunën ndaj anëtares së LGBTI

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka reaguar ashpër pas sulmit që iu bë mbrëmë një anëtareje të komunitetit të LGBTI në Shqipëri, Anxhela H. Përmes …

12th November 2019


“Një korsi për librin”, apeli përpara Panairit të Librit.

Panairi i Librit, eventi më i rëndësishëm i letërsisë në vendin tonë, edhe kete vit vjen me problemet që jehojnë si çdo vit të njëjtat, …

12th November 2019


Xheloz i semure, ai e kishte ‘izoluar’ nga bota dhe e dhunonte! Vajza e denoncon, i fejuari denohet!

I goditur nga një krizë xhelozie, e kapi për koke të fejuarën e tij dhe e futi në ujë të nxehtë. 21-vjeçari anglez Freddie McPherson, …

12th November 2019


Vrau dhe copëtoi trupin e të dashurës 40 vite më të vogël, akademiku: Do martohesha me të

Historiani i shquar rus u shfaq në një gjykatë në Shën Petersburg, si autor i dyshuar i vrasjes së studentes që tronditi Rusinë dhe gjithë …

8th November 2019


8 vjeçari përfundon në overdozë, arsyeja shokuese pse nëna nuk lajmëroi ambulancën në çast…

I biri mori heroinë gabimisht dhe përfundoi në overdozë, por nëna nuk e lajmëroi ndihmën e shpejtë. 25-vjeçaren Sierra Rose Toroitich, e zuri gjumi pranë …

7th November 2019


“Dashuria e babit”, fëmija në ditëlindjen e tretë bie nga ballkoni dhe humb jetën

Familja e djalit që u rrëzua për vdekje nga ballkoni ishte ankuar për mbylljen e dritareve të prishura në banesën e katit të katërt, disa …

7th November 2019


Bejrut, ministri Lleshaj flet për operacionin pas shpëtimit të Alvinit

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj foli mbi operacionin, që bëri të mundur shpëtimin e vogëlushit shqiptar Alvin Berisha, i cili prej disa kohësh ndodhej i …

1st November 2019


Abuzon dhe përfundon në burg, pas 18 vitesh vihet në kërkim të saj: Duhet të vdesësh!

Abuzon seksualisht me një vajzë 12 vjeçe dhe përfundon në burg, por pas 18 vitesh shkon që ta kërkojë në Bologna të Italisë. Një makth …

24th October 2019


Pezullohet mjeku, fëmija lind pa fytyrë.

Një mjek obstetër në Portugali u pezullua menjëherë pasi një fëmijë lindi pa hundë, sy e një pjesë të kafkës. Prindërit e foshnjës nuk kishin …